mat. prasowy

Witkcomania zawitała do Słupska na dobre, najpierw wielkoformatowe działa pojawiły się na szarych blokowiskach miasta, teraz czas przyszedł na ściany słupskiej herbaciarni. Wystawa prezentuje ponad trzydzieści plakatów zaprojektowanych do spektakli teatralnych, ekspozycji obrazów lub fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) dla polskich, włoskich i holenderskich instytucji z lat 1969-1995.

mat. prasowy
mat. prasowy

Wśród wielu autorów plakatów warto wymienić najbardziej znanych: Tomasza Bogusławskiego, Jerzego Czerniawskiego, Grzegorza Marszałka, Jana Młodożeńca, Andrzeja Pągowskiego, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego, Wiesława Wałkuskiego, jak również pomorskiego artystę Krzysztofa Grzesiaka. Wszystkie dzieła pochodzą z kolekcji Muzeum Środkowego w Słupsku. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 75. rocznicy śmierci Witkacego i 90-lecia muzealnictwa w Słupsku.

Komisarzem wystawy, autorem cyklu, scenariusza, aranżacji jest kierownik Działu Sztuki i Techniki p. Lucjan Hanak.

Wernisaż sponsoruje właściciel Herbaciarni w Spichlerzu p. Jarosław Rawski. Wystawę można oglądać od 13 stycznia do 16 marca w godzinach 10.30-20.00, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.