fot. WHSZ

Akademia Pomorska i Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku zamierzają się połączyć. Ustalono już wstępne warunki fuzji i podpisano odpowiednie porozumienie.

fot. WHSZ

Temat połączenia obu uczelni pojawił się już w 2008 roku, kiedy rozpoczęto pierwsze rozmowy i ogłoszono pomysł publicznie. Dopiero we wtorek rektorzy oraz prezydent Słupska podpisali oficjalne porozumienie. Zawiera ono zapis, w którym WHSZ deklaruje połączenie z Akademią Pomorską do 1 października przyszłego roku. Władze AP wyrażają zgodę na fuzję i zapewniają utrzymanie istniejących na WHSZ kierunków tj. turystyki oraz zarządzania.

Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania deklaruje natomiast stworzenie funduszu, który pokryje różnice płacowe po przejściu jej pracowników na etaty Akademii Pomorskiej. Odda także swoje budynki wraz z wyposażeniem. Prezydent Maciej Kobyliński zapewnił ze swojej strony pomoc organizacyjną oraz finansową przy połączeniu słupskich uczelni.

Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania oraz Akademia Pomorska cierpią na deficyt studentów. W tym roku przyjęły nawet o kilkanaście procent mniej osób niż w ubiegłym. Trudna sytuacja powodowana niżem demograficznym zmusza uczelnie do poszukiwania sposobów ocalenia swojego bytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.