mat. prasowe

Gdynia Book Club, który w tym tygodniu zainaugurował swą działalność, zaprasza w niedzielę (16 października) na spotkanie poświęcone twórczości Mario Vargasa Llosy – kawiarnia Tea-tralna w Teatrze Miejskim . Początek – godz. 16.00.

W pierwszej części spotkania, zorganizowanego przy współpracy z Ośrodkiem Badań Latynoamerykańskich, goście usłyszą prelekcję „Mario Vargas Llosa – wędrowiec w świecie fikcji”. O postaci niezwykłego pisarza z Peru i jego książkach opowie Piotr Wosek – wykładowca Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej z Gdyni. Organizatorzy zachęcają do zadawania pytań, dyskusji i polemiki.

mat. prasowe

W drugiej części pokaz filmu na podstawie kontrowersyjnej książki pisarza „Ciotka Julia i Skryba” w reżyserii Jona Amiela. W adaptacji wystąpili: Barbara Hershey,  Keanu Reeves, Peter Falk, Patricia Clarkson. Historia literacka ma wiele wspólnego z młodzieńczymi latami życia samego autora: praca w radiu, pisanie słuchowisk i ślub osiemnastolatka z dużo starszą ciotką.

Podczas spotkania odbędzie się również premiera najnowszej powieści pisarza: „Marzenie Celta”. Chętni będą mogli zakupić książki autora.

Mario Vargas Llosa – wielka osobowość, niezwyły życiorys, w dorobku: powieści, opowiadania, sztuki teatralne, tłumaczone niemal na wszystkie języki świata. Jeden z tych mistrzów pióra, którego doceniają jednocześnie czytelnicy i krytycy. Jak zapewnić sobie taki sukces? Pisarz mógłby powiedzieć: ciekawie żyć. Autor należy bowiem do tych twórców, którzy opisują to, co widzieli, usłyszeli, czego doświadczyli. 7 października 2010 r. Akademia Szwedzka przyznała pisarzowi literacką Nagrodę Nobla. Na spotkanie wstęp wolny!

Book Club to zjawisko znane i bardzo popularne w Europie, Kanadzie i USA. To świetne połączenie najnowszych trendów w literaturze z popularyzacją czytelnictwa, którego wciąż brakuje. W niedzielne popołudnia w Tea-tralnej pojawiać się będzie jak najbardziej żywa literatura! W programie spotkań dyskusje z autorami nie tylko dotyczące konkretnej książki, ale również problemu występującego w literaturze, omawianego przez grupę specjalistów i znawców, oczywiście z czynnym udziałem publiczności.

Można również dołączyć do społeczności mieszkańców lubiących dobrą i żywą literaturę na facebookowym fanpage’u i dyskutować o książkach codziennie: http://www.facebook.com/pages/Gdynia-Book-Club/242993439079714 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.