fot. ENERGA

Miliard złotych przekroczył już wynik EBIDTA Grupy Energa za osiem miesięcy 2011 r. To kolejny miesiąc poprawy wyników finansowych Grupy.

Po ośmiu miesiącach Grupa Energa utrzymuje tempo poprawy efektywności działania. EBITDA całej Grupy wyniosła 1 mld 137 mln zł  i jest wyższa o 112 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Przychody za osiem miesięcy tego roku wyniosły 6 mld 775 mln zł i także odnotowały dużą dynamikę wzrostu (w 2010 r. po ośmiu miesiącach wyniosły 5 mld 899 mln zł). Znacznie wzrósł również zysk netto –  do 587 mln zł (w analogicznym okresie ub. roku kształtował się na poziomie 545 mln zł).

fot. ENERGA

Największy wkład w poprawę wyniku finansowego Grupy ma segment dystrybucji energii.  Dobre wyniki udało się osiągnąć również dzięki redukcji kosztów operacyjnych i poprawie efektywności zarządzania.

Cały ubiegły roku Grupa Energa zamknęła wzrostami. Wynik EBITDA wyniósł 1 mld 409 mln zł, zysk netto przekroczył poziom 625 mln zł, a przychody zamknęły się kwotą prawie 9 mld 114 mln zł.

Na inwestycje, głównie na budowę i modernizację sieci elektroenergetycznych, Grupa przeznaczyła do końca sierpnia 2011 r. 726 mln zł, tj. o 282 mln zł więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. W całym ubiegłym roku Grupa wydatkowała na inwestycje ponad 1 mld zł.

1 KOMENTARZ

  1. Zenada nie firma ,kpina z klienta na kazdym kroku w powiecie Puckim ,troche powieje juz zaniki pradu wlaczaja wylaczaja to jest wielka energa? kpina i tragedia nie wielka firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.