fot. GK

W Słupsku przy ulicy Zielonej oddano do użytku boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Koszt budowanej ponad pół roku inwestycji, wyniósł blisko 3 mln złotych.

fot. UM Słupsk

Boisko, które wybudowano zgodnie z normami UEFA posiada powierzchnię o wymiarach 68 x105 m. Wyłożone jest sztuczną nawierzchnią, która posiada bardzo wysokie parametry techniczne. W związku z budową boiska ustawiono 6 masztów oświetleniowych, które pozwolą na wykorzystywanie obiektu także w okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, kiedy szybko zapadają ciemności. Boisko, na co dzień, wykorzystywane jest przez piłkarzy Klubu Sportowego Gryf Słupsk.

Budowa obiektu trwała 8 miesięcy. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego 900 tys. zł pochodziło ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykonawcą robót była firma MEDIA Stadion Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Maciej Kobyliński, poseł Zbigniew Konwiński oraz Jarosław Stępnik, prezes Zarządu KS Gryf Słupsk. Boisko poświęcił ks. Jan Giriatowicz.

Galeria

fot. UM Słupsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.