fot. sw.gov.pl

Blisko stu więźniów z aresztu śledczego w Ustce i Słupsku, bierze udział w szkoleniach zawodowych za unijne pieniądze. Dzięki nim skazani po opuszczeniu więzień mają większe szanse na znaleźnie pracy.

fot. sw.gov.pl

Dzięki współpracy pomiędzy władzami powiatu słupskiego i dyrekcją aresztu śledczego w Słupsku udało się pozyskać fundusze unijne na zorganizowanie cyklu szkoleń dla więźniów, którzy podczas odsiadywania wyroku chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. – Obecnie tylko co siódmemu skazanemu udaje się znaleźć pracę. Taki projekt pomoże im zdobyć kwalifikacje i zwiększy szansę na  lepsze życie po opuszczeniu zakładu karnego – mówi Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski.

W wyniku szkoleń w których uczestniczy prawie 100 skazanych, kompletnie odremontowano dwa Domy Pomocy Społecznej w Machowinku i Machowinie. – Podczas prac więźniowie nie są pilnowani prze z strażników, a instruktorzy szkoleń bardzo chwalą pracę z osadzonymi – mówi  Krzysztof Olkowicz, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie. Także dyrekcja remontowanego ośrodka podkreśla sumienność i dyscyplinę więźniów.

fot. sw.gov.pl

W  usteckim  półotwartym areszcie przebywa ponad 200 osadzonych. Jedynie 30 z nich po odbyciu kary znajdzie zatrudnienie . Najczęściej są to młodociani przestępcy z kilkuletnimi wyrokami,  pozbawieni  jakiejkolwiek szansy na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Dlatego wielu z nich ze szkoleniami wiąże wielkie nadzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.