fot. sxc.hu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu zbierali informacje na temat dwóch osób mogących mieć związek z wyłudzeniami kredytów.

W czerwcu osoby te wyłudziły 22 tysiące złotych z kilku placówek bankowych na terenie Słupska. W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że najprawdopodobniej te same osoby, przedstawiając fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu, usiłowały wyłudzić jeszcze co najmniej 20 tysięcy złotych z innych placówek bankowych.

W minioną środę policjanci ustalili dane personalne i adres zamieszkania tych sprawców. Zatrzymani, to małżeństwo ze Słupska w wieku 42 i 49 lat, które jak się później okazało, kredyty wyłudzali wspólnie z ich 28 letnim synem. W trakcie przeszukania w ich mieszkaniu policjanci odnaleźli fałszywe pieczątki służące do popełniania przestępstw. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty wyłudzenia kredytów, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.