fot. latarnie.republika.pl

Pierwsze obchody Dnia Latarń Morskich na polskim wybrzeżu. W najbliższy weekend będzie można zwiedzić te obiekty, także po zmroku.

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich obchodzony jest od 2002 roku. Jednak dopiero w tym roku na polskim wybrzeżu odbędzie się to w sposób huczny.

fot. latarnie.republika.pl

W najbliższy weekend będzie można zwiedzić niektóre latarnie polskiego wybrzeża. Latarnie w Czołpinie, Ustce, Jarosławcu, Darłowie i Gąskach należą do słupskiego Urzędu Morskiego. W nocy z sobotę na niedzielę zostaną one udostępnione dla zwiedzających, a o historii latarni opowiadać będą umundurowani latarnicy. W Ustce przed nocnym zwiedzaniem odbędzie się festyn.

Atrakcje zwiedzającym zapewni również Świnoujście, a konkretnie miejscowy oddział Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich. W tej miejscowości obiekt otwarty będzie od soboty wieczora do poniedziałku. Istnieje  możliwość podziwiania latarni i widoku również nocą. W Świnoujściu zostanie uruchomiony specjalny autobus, który będzie dowoził wszystkich zainteresowanych.

fot. gk

Zwiedzanie wspomnianych obiektów będzie bezpłatne. Osoby, które wybiorą się na Hel, do Rozewia, Krynicy Morskiej i Stilo z przyczyn technicznych zwiedzą je w ciągu dnia w godzinie od 9:00 do 19:00 za symboliczną złotówkę.

Latarnie Morskie to znaki nawigacyjne wysyłające sygnały świetlne. Pomagają w prowadzeniu bezpiecznej żeglugi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.