fot. sopot.pl

Sopot ma szansę stać się najbardziej romantycznym miejscem w Polsce. Miasto znalazło się w finale plebiscytu organizowanego przez portal Onet.pl i Sympatia.pl.

Trójmiejskie miasto konkuruje z dziewięcioma innymi Polskimi miejscami. Internauci mogą oddawać swoje głosy do 31 sierpnia. Molo i Monciak na dzień dzisiejszy uplasował się na trzecim miejscu, zaraz po Kazimierzu Dolnym i Ogrodach Japońskich we Wrocławiu, Zakopanem (z tą samą ilością głosów).

fot. sopot.pl

Jeżeli Sopot zdobył by tytuł najbardziej romantycznego miejsca w Polsce, to oznaczałoby, że dla większości internautów romantyzm kojarzy się z zachodami słońca w scenerii fal i złocistego piasku sopockiej plaży lub sam koniec mola przypominający Titanica i scenę z filmu kiedy DiCaprio (Jack) z Kate Winslet  (Rose) na kadłubie statku.

Poza tym w Sopocie jest pełno kawiarenek, klubów, przystań jachtowa. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć zarys Półwyspu Helskiego, co umożliwia taras widokowy w Domu Zdrojowym. Na długi spacer można wybrać się idąc wzdłuż plaży z Sopotu do Gdańska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.