fot. Ser-Milk

Po rocznej przerwie wznowiono produkcję słynnego sera camembert ” Słupski Chłopczyk”. Wkrótce na rynek trafi także ser „Kaszubski chłop”.

fot. Ser-Milk

Wyrób trafił już do sprzedaży. Ser pleśniowy produkowała od roku 2007 podsłupska firma z Zielina. To efekt wykupienia przez słupski samorząd licencji od dawnych właścicieli znaku firmowego oraz receptury. Rzecznik słupskiego magistratu, Mariusz Smoliński poinformował, że ser jest ponownie produkowany przez firmę Ser Milk z Zielina koło Słupska. W ubiegłym roku produkcję wstrzymano z przyczyn ekonomicznych. Teraz ponownie ruszył jego wyrób, ale na nieco mniejszą skalę. „Pleśniak” cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród turystów z Niemiec.
Ser pleśniowy „Słupski Chłopczyk”, czyli Stolper Jungchen był produkowany od roku 1925. Dwa lata później ser został wyróżniony złotym medalem na wystawie w Paryżu. Dzięki staraniom władz Słupska produkcję wznowiono po sześćdziesięciu dwóch latach przerwy. Teraz po roku znowu trafił do sklepów. Ser Milk zapowiada, że wkrótce na rynek trafi także nowy camembert  – „Kaszubski chłop”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.