fot. sxc.hu

Szerokopasmowy Internet w całym województwie pomorskim do końca przyszłego roku. Na ten cel przeznaczonych zostanie 37 mln zł.

Zakończone zostały konkursy na realizację projektów związanych z objęciem całego województwa pomorskiego siecią szerokopasmowego Internetu. W ramach przedsięwzięcia uzupełniać się będą dwie firmy. Telekomunikacja Polska S.A. zajmie się budową sieci szkieletowo-dystrybucyjnej na terenie województwa. Natomiast firma Scorpion – Computer odpowiadać będzie za sieć szkieletową łączącą sześć gmin: Czarna Dąbrówka, Sierakowice, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko i Łęczyce. Całkowity koszt projektu to 37 mln zł i jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

fot. sxc.hu

Projekt TP zakłada budowę sieci światłowodowej o długości 1,6 tys. km. Dzięki temu możliwość dostępu do szerokopasmowego Internetu uzyskają mieszkańcy 253 miejscowości. Firma Scorpion-Computer doprowadzi szerokopasmowy Internet do czterech powiatów: lęborskiego, bytowskiego, wejherowskiego i kartuskiego.

Pierwszy projekt rozpocznie się pod koniec 2011 r i zakończy w roku 2013. Drugi planowany jest na lata 2012-2015.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.