fot. M.Mocek

Liczba norek amerykańskich jest wysoka i ma negatywny wpływ na populację innych gatunków – informują przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego. Myśliwi chcą  zmniejszyć populację tych drapieżników na Pomorzu.

O niepokojącym zagęszczeniu norek amerykańskich i ich niebezpiecznym zachowaniu na Pomorzu pisaliśmy na łamach GK wielokrotnie. Szczególnie dramatyczne szkody drapieżniki te poczyniły w ogrodzie ornitologicznym w Nowęcinie koło Łeby, gdzie kilkakrotnie atakując zabiły kilkadziesiąt ptaków, w tym unikatowe okazy ptaków ozdobnych.

fot. M.Mocek

Według szacunkowych danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego średnia wartość zagęszczenia tego drapieżnika wynosi 2,21 szt./1000 ha powierzchni obwodów łowieckich w województwie pomorskim.

Zdaniem przedstawicieli PZŁ w Słupsku liczba tych drapieżników jest wysoka i wpływa negatywnie na liczebność zwierzyny drobnej i ptactwa. Ponadto ich nocny tryb życia znacznie utrudnia pozyskanie gatunku. – Potrzebujemy pułapek do odłowu norek, a na to niestety Związku nie stać – podkreślają myśliwi.

Przedstawiciele władz wojewódzkich planują podjęcie kolejnych kroków w celu ograniczenia populacji norek amerykańskich. Planowane jest spotkanie z przedstawicielami środowisk zainteresowanych regulacją tego problemu, podczas którego wypracowano by jednolite stanowisko w kwestii unikania kolejnych strat gatunkowych w naszym rejonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.