mat. prasowe

Ponad siedmiuset profesjonalistów będzie uczestniczyć w 22 edycji europejskiego forum animacji, organizowanego po raz pierwszy w Polsce.

W dniach 13-16 września w Hotelu Sheraton w Sopocie odbędą się spotkania profesjonalistów przemysłu animacji. Jak sami organizatorzy podkreślają Cartoon Forum, to nie targi ani festiwal. Celem spotkań jest zaprezentowanie 66 projektów animacji potencjalnym inwestorom, producentom, instytucjom publicznym czy dziennikarzom. To trzy dni intensywnych pokazów, spotkań biznesowych.

mat. prasowe

Jak poinformował na stronie Cartoon Forum Gerardo Michelin – podczas forum zademonstrowanych zostanie pięć nowych polskich seriali animowanych: „Agata” (Serafiński Studio i TV Studio Filmów Animowanych), „Basia” (Grupa Smacznego), „Casparade” (Film Produkcja), „Pamiętnik Florki” (Anima-Pol) i „Pluszaki rozrabiaki” (Filmograf, Egmont Polska oraz Studio Miniatur Filmowych). Produkcje te charakteryzuje współczesny styl połączony z bogatym narodowym dziedzictwem artystycznym i literackim. Polska animacja ma coraz to większy wkład, wzbudza większe zainteresowanie w międzynarodowym przemyśle animacji – przyznaje Michelin.

Podczas tegorocznego spotkania Polska znajdzie się na czwartym miejscu  licząc ilość projektów – po Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, które przedstawią odpowiednio 21, 14 i 11 projektów. Jednym z najważniejszych elementów Cartoon Forum będzie przyznanie  Cartoon d’Or 2011, czyli europejskiej nagrody dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego roku – odbędzie się to 15 września.

Cartoon Forum organizuje spotkania od 1990 roku, stał się już nieodłącznym elementem dla całego europejskiego przemysłu animacji.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.