fot. remiza.com.pl: Matka i jej 9-letnia córka utonęły w jeziorze Mokrzyc

Cztery osoby w tym dwoje dzieci utonęły w ciągu ostatniej doby w pomorskich jeziorach. To tragedii doszło na jeziorze Bobięcińskie Wielkie koło Miastka i na jeziorze Morzyc w gminie Linia.

Pierwsza z tragedii wydarzyła się w nocy na jeziorze Bobięcińskie Wielkie na Pojezierzu Bytowskim. Trzech wędkarzy, w tym ojciec z trzynastoletnim synem, wybrali się późnym wieczorem łódką na ryby. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn łódź przewróciła się około 150 metrów od brzegu.

fot. remiza.com.pl: Matka i jej 9-letnia córka utonęły w jeziorze Morzyc

– Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn wstał, stracił równowagę i wywrócił łódź – mówi  kpt. Dariusz Dwulist z Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. – W jeziorze utonął 46 letni turysta ze Śląska i jego 13-letni syn. Z powodu ciemności w nocy strażacy musieli przerwać poszukiwanie obu ciał. Znaleźliśmy je dopiero we wtorek w południe – wyjaśnia D. Dwulist. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna i jego syn bardzo dobrze pływali. Zdaniem znajomych ofiar przyczyną tragedii na pewno  nie był alkohol lecz panika.

Niestety to nie koniec rodzinnych tragedii spowodowanych utonięciami. W jeziorze Morzyc w gminie Linia utonęła 31-letnia mieszkanka pobliskiego Zakrzewa i jej 9-letnia córka. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta wskoczyła do wody na ratunek swojemu dziecku. Od początku sezonu letniego w całym kraju utonęło już ponad ćwierć tysiąca osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.