fot. kurierbytowski.com.pl

Piłkarska drużyna Bytovia Drutex, która w nowym sezonie zagra w II lidze, będzie miała boisko z prawdziwego zdarzenia. W środę fachowcy rozpoczęli układanie murawy – to historyczne wydarzenie w dziejach Bytowa.

Drużyna z Bytowa jeszcze nigdy nie grała w tak wysokiej lidze, a miasto nigdy nie miało profesjonalnego boiska do piłki nożnej. Jednak w najbliższym czasie wszystko się zmieni. Sponsor drużyny, firma Drutem, jeszcze tydzień temu planowała jedynie poszerzenie istniejącego boiska na miejskim stadionie. Miasto miało w zamian wybudować w przyszłości trybuny z prawdziwego zdarzenia. Dziś okazało się, że sponsor płaci za remont całej murawy, a ratusz rozważa budowę trybun dla tysiąca osób już w przyszłym roku. Miasto zapłaci także za montaż monitoringu, doprowadzenie ciepłej wody do Domu Piłkarza, przygotowanie nowych wejść i ciągów komunikacyjnych.

fot. kurierbytowski.com.pl

– Wykonaliśmy chyba pierwsze w historii tego boiska pomiary geodezyjne. Wynikało z nich, że różnica pomiędzy najwyżej a najniżej położonym punktem placu gry wynosi aż 60 cm! – powiedział  Kurierowi Bytowskiemu Rafał Gierszewski z Drutexu. – Specjalistyczna firma rozpoczęła układanie krawężników i dzięki temu zobaczyliśmy, jak krzywe jest nasze boisko. Jako Drutex nie podpisalibyśmy się pod takim remontem, dlatego prezes zlecił wymianę całego placu gry – dodaje Gierszewski.

Do Bytowa przyjechały dodatkowe maszyny i rozpoczęły zrywanie dotychczasowej murawy i wyrównywanie boiska. W poniedziałek ruszyło zakładanie automatycznego systemu nawadniania – łącznie 16 zraszaczy. W środę rozpoczęto układanie zrolowanej trawy o szerokości 120 cm. Maszyna kładąca murawę jest podobno najnowocześniejszym tego typu urządzeniem w Polsce. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, roboty na murawie dobiegną końca w niedzielę. Piłkarze Bytovii, którzy ostatnio zasłynęli podróżą na mecz autobusem FC Barcelona, wkrótce rozpoczną treningi na prawdziwej murawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.