fot. UM Wejherowo

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz kaplica w szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zostały wyremontowane. Placówka zyskała także nową pracownię rezonansu magnetycznego. Koszt całej inwestycji to prawie 3 mln zł.

Oddział został przeniesiony na parter szpitala oraz powiększony, dzięki czemu pomieści większą liczbę pacjentów. Zmodernizowany spełnia obecnie standardy europejskie. Kaplicę Szpitalną również przeniesiono na parter i nadano jej nowy wygląd. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ks. Arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

fot. UM Wejherowo

– Szpital Specjalistyczny w Wejherowie istnieje od 30 lat i przez ten czas nie było remontu wspomnianego oddziału – mówi Andrzej Zieleniewski. – Teraz spełnia on wszelkie unijne standardy, a jego remont pozwolił na zwiększenie łóżek dla pacjentów z 8 do 12.

Dzięki prywatnej firmie szpital w Wejherowie wyposażony został w rezonans magnetyczny. Ułatwi to pracę lekarzom, którzy wcześniej musieli kierować pacjentów na badanie do Rumi czy Gdańska. Pracownia posiada aparat do badań elektromiograficznych (EMG) i elektroneurograficznych (ENG). Są to metody nieinwazyjne lub małoinwazyjne, służące do diagnostyki chorób nerwowo-mięśniowych.

– Szpital wejherowski jest przyjazny pacjentom, to go wyróżnia na tle wszystkich szpitali w województwie – mówił Marszałek Województwa Pomorskiego  Mieczysław Struk. – Podkreślić tu należy szczególnie wspaniałą współpracę z lokalnym środowiskiem i samorządami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.