fot. Adam Jutrzenka

Profesor Roman Felskowski podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Bytowie został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Bytowa. Profesor odebrał akt nadania, medal oraz legitymację.

Na uroczystości nie zabrakło innych Honorowych Obywateli Bytowa – Czesława Langa i Euzebiusza Marciniaka. Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa, gratulując profesorowi Felskowskiemu tytułu zauważył, że każdy z trzech panów jest związany – choć na inny sposób – z rowerem.  Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Bytowa Romanowi Felskowskiemu odbyło się przy owacji na stojąco. W uroczystej sesji oprócz radnych, władz miasta i powiatu licznie wzięli udział wychowankowie Profesora.

fot. Adam Jutrzenka

Profesor Roman Felskowski urodził się w Lubieszynie (powiat kościerski) w 1931 roku. Jego ojciec także był nauczycielem. Przez dwa lata uczęszczał do szkoły podstawowej, zaś po wybuchu wojny do szkoły niemieckiej. Kontynuował swą naukę w liceum w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, które ukończył w 1950 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Publicznej przez trzy lata, potem rozpoczął studia magisterskie w Poznaniu. Po uzyskaniu dyplomu, został nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie, gdzie 1 kwietnia 1981 roku został zastępcą dyrektora, a w 1991 dyrektorem. Funkcję tą pełnił do 31 sierpnia 1996r., kiedy to odszedł na emeryturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.