fot. sxc.hu

Kilkudziesięciu sędziów z województwa pomorskiego przystąpi w poniedziałek do ogólnopolskiego protestu przeciwko nowelizacji ustawy „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Warto sprawdzić, czy jutro odbędą się zaplanowane rozprawy.

Na poniedziałek planowany jest ogólnopolski protest sędziów, którzy w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec zmian w ustawie „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Domagają się oni waloryzacji płac oraz sprzeciwiają się wprowadzeniu ocen okresowych sędziów. Swój udział w proteście zapowiedzieli także sędziowie z Pomorza.

fot. sxc.hu

Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „lustitia”, które w swoim oficjalnym oświadczeniu stwierdza: „Niezawisłość sędziowska wymaga szczególnej ochrony, ponieważ jest warunkiem koniecznym do wzmocnienia rządów prawa oraz ochrony indywidualnych wolności w demokratycznym państwie.”

Podczas jutrzejszego protestu sędziowie zachęcani są do brania urlopu na żądanie, powstrzymywania się od czynności procesowych bądź też do robienie 20-minutowych przerw podczas prowadzonych rozpraw i posiedzeń. Zanim wybierzemy się do sądu warto sprawdzić, czy zaplanowane na jutro rozprawy odbędą się zgodnie z planem, czy też zostały odwołane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.