fot. A. Szejnfeld

W sobotę w gdańskiej Ergo Arenie Platforma Obywatelska będzie świętować  swoje 10-lecie. Konwencja PO będzie jednocześnie  także inauguracją kampanii wyborczej partii Donalda Tuska. W Gdańsku spodziewanych jest 16 tysięcy członków tej partii.

fot. A. Szejnfeld: Na konwencji PO spotka się ok. 16 tysięcy osób

 

W Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, która prawdopodobnie nie pomieści wszystkich przyjezdnych, odbędzie się wielka konwencja Platformy Obywatelskiej, która powstała 10 lat temu. Do działaczy PO przemówi Bronisław Komorowski, który nie pojawi się jednak na imprezie osobiście. Wystąpienie prezydenta zostanie wyemitowane na telebimie. Działacze partii zapowiadają zjazd jako wielkie, bezprecedensowe wydarzenie polityczne.  – Na  konwencji może się pojawić nawet 16 tys. osób – mówi senator Kazimierz Kleina,  wiceprzewodniczący PO na Pomorzu.

fot. J. Rembowski: Tylko z Zachodniego Pomorza do Gdańska wybiera się pół tysiąca działczy PO

Organizatorzy imprezy, którymi kieruje szef pomorskiej PO i minister w Kancelarii Prezydenta, Sławomir Nowak, przygotowują też kilka niespodzianek. Według nieoficjalnych doniesień, na sobotnim zjeździe działaczy PO pojawi się m.in. Joanna Kluzik – Rostkowska. Według informacji PAP, Kluzik-Rostkowska dostała od władz PO propozycję startu z czołówki listy tej partii w Rybniku. Była przewodnicząca PJN do tej pory nie zadeklarowała, czy wystartuje z jej list. Źródła PAP informują, że PO rozważa również udostępnienie Kluzik-Rostkowskiej jednego z pierwszych miejsc na liście w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.