Punkt w Ergo Arenie został otwarty 28 kwietnia 2021 r. Szczepienia przeciwko covid-19 odbywać się będą 6 dni w tygodniu. Na początku dawkę dostanie 1000 osób dziennie, a po tygodniu na granicy Gdańska i Sopotu będzie mogło zaszczepić się aż 1500 osób dziennie.

Punkt masowych szczepień w Ergo Arenie będzie prowadzić spółka Szpitale Pomorskie.

Apel do Pomorzan: szczepmy się!

W konferencji prasowej z okazji otwarcia punktu brali udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym wojewoda pomorski Dariusz Drelich, marszałek Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

– Dzisiaj jesteśmy w gronie, które jest dowodem na to, że potrafimy współpracować dla osiągniecia niezwykle ważnych celów, a takim jest realizacja masowych szczepień – mówił podczas konferencji marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. –  Samorządy na Pomorzu włączyły się w ogromny proces logistyczny, jakim jest przygotowanie masowych szczepień na ogromną skalę. Dzięki otwarciu tego punku jesteśmy w stanie wykonać około 200 tys. szczepień w ciągu tygodnia. W ciągu dwóch miesięcy możemy zaszczepić wszystkich chętnych mieszkańców Pomorza. Oby nam nie zabrakło szczepionek i oby system informatyczny nie zawiódł. To świetna okazja, abyśmy my, samorządowcy i administracja rządowa, apelowali do mieszkańców Pomorza, abyśmy się po prostu szczepili. Chrońmy siebie i chrońmy swoich bliskich – apelował Struk.

Punkt w Ergo Arenie będzie drugim w województwie pomorskim pod względem ilości wykonywanych szczepień. W tym celu na terenie hali powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. Wcześniej, w piątek 23 kwietnia został otwarty punkt masowych szczepień przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a 29 kwietnia zostanie otwarty punkt w Gdyni Arenie.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja na szczepienie w Ergo Arenie odbywać się będzie poprzez:

– całodobową, bezpłatną infolinię 989

– specjalną stronę pacjent.gov.pl

–  bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w Ergo Arenie – tel. (58) 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym niemożliwe jest zgłaszanie się osobiste do punktów szczepień w celu rejestracji.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione będzie specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do Ergo Areny środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem,  autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.

Tramwaj:

  • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 8 – przystanek  Osiedle  Wejhera
  • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

  • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)
  • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)

Trolejbus:

  • nr 31 – przystanek Ergo Arena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.