fot. BIEG 2012

Po kontroli stadionu PGE Arena policja nie wydała pozytywnej opinii pozwalającej na  przeprowadzenie imprezy inauguracyjnej  23 czerwca. Otwarcie stadionu nastąpi najwcześniej  we wrześniu.

fot. BIEG 2012

– We wtorek policjanci przeprowadzili lustrację stadionu – informuje Aleksandra Siewert z biura prasowego gdańskiej policji. – Mimo tego, że są znaczne postępy w pracach, zadecydowano, że stadion wciąż nie jest gotowy na przyjęcie publiczności. Organizatora nie dostarczył nam między innymi pozwolenia nadzoru budowlanego na użytkowanie obiektu. – Gotowi będziemy zapewne już w wakacje, ale wtedy są inne ciekawe wydarzenia, więc zdecydowaliśmy się na jesień – mówi Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. Urząd Miasta potwierdza, że  otwarcie stadionu odbędzie się… we wrześniu. To już kolejne przesunięcie terminu otwarcia PGE Areny.

Pierwszą podaną przez miasto datą było 9 czerwca, kiedy to na stadionie miały się zmierzyć piłkarskie drużyny Polski i Francji. Mecz odbędzie się na stadionie Legii w Warszawie. – Miasto ukarze wykonawcę za opóźnienia – mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. – Według umowy z generalnym wykonawcą, miastu Gdańsk należne są kary od  1 maja 2011. Dziennie mogą wynosić one do 200 tys. złotych. Ostateczna kwota kar będzie oszacowana po oddaniu obiektu do eksploatacji – dodaje Andrzej Bojanowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.