mat. prasowe

To był największy festyn rodzinny w Trójmieście! Przez całą niedzielę, 31 maja, przy PGE ARENIE Gdańsk bawiło się ponad 64.000 osób. Młodsi i starsi korzystali z prawie setki darmowych atrakcji. Przebojem wielkiej zabawy z okazji Dnia Dziecka okazała się Ścieżka Przygody.

mat. prasowe
mat. prasowe

Było super… – mówił po festynie Krzysiek, 12 lat. – Najbardziej podobały mi się samochody strażackie i autobusy – to opinia 11-letniego Wojtka. – Fajnie, że można było poskakać i pojeździć na byku – uważa Remek, 14 lat. – Chcę przyjść tutaj z rodzicami za rok… – wybiega w przyszłość Asia, 8 lat. Takich opinii są dziesiątki, a nawet tysiące, bo blisko 64.000 osób – bawiło się przy PGE ARENIE na największym festynie rodzinnym w Trójmieście z okazji Dnia Dziecka.

– Teren wokół PGE ARENY był tego dnia miejscem, gdzie zebrało się chyba najwięcej uśmiechniętych rodzin. To właśnie dla nich z okazji Dnia Dziecka już po raz drugi przygotowaliśmy tę imprezę. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Gdańska, i nie tylko, skorzystało z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy – mówi Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. – Wszystkim, którzy od wielu tygodni przygotowywali imprezę pod hasłem „Gdańsk Dzieciom”, w tym partnerom strategicznym, przedstawicielom gdańskich firm i instytucji, a także klubom sportowym i stowarzyszeniom oraz licznym wolontariuszom, należą się wyrazy uznania za ich pomysłowość i wielkie zaangażowanie. Najlepszym podziękowaniem będzie bez wątpienia radość tak wielu dzieci.

Partnerami strategicznymi festynu z okazji Dnia Dziecka przy PGE ARENIE były Grupa GPEC i InvestGDA. W imprezę zaangażowało się również 25 innych partnerów. Dzięki Zakładowi Komunikacji Miejskiej Gdańsk większość uczestników zabawy mogła dotrzeć pod stadion za darmo autobusami i tramwajami, które specjalnie tego dnia kursowały w cały mieście. Na trasę wyjechał nawet bardziej zabytkowy tabor, co samo w sobie było atrakcją dla pasjonatów komunikacji miejskiej.

– Po raz kolejny właśnie przy PGE ARENIE znalazło się centrum świętowania Dnia Dziecka w Trójmieście, co powoli robi się naszą stadionową tradycją. Cieszę się, że dla tak wielu osób przyjazd na stadion był najlepszym pomysłem na to, jak spędzić z rodziną czas i dobrze się bawić. To potwierdza, że nasz obiekt wrósł już w krajobraz miasta i dziś jest żywą przestrzenią spotkań i wyjątkowych przeżyć, z której chętnie korzystają mieszkańcy – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Arena Gdańsk Operator. – Wszystkie nasze działania, w tym organizowane na co dzień imprezy i zajęcia sportowe, a także plany dalszego rozwoju stadionu zmierzają właśnie w takim kierunku.

Na niedzielnym festynie było z czego wybierać – na uczestników czekało blisko 100 różnych atrakcji, w większości darmowych: od popularnych dmuchańców dla najmłodszych po gry planszowe dla miłośników intelektualnej rozrywki, od warsztatów ekologicznych i porad zdrowotnych po pokazy antyterrorystów i strażaków. Były też gry i zabawy, w kilkunastu dyscyplinach sportowych – od unihokeja, przez piłkę nożną i rugby, po frisbee – przeprowadzone przez zawodników trójmiejskich drużyn.

Podczas dnia otwartego PGE ARENY tłumy chętnych odwiedzały trybunę żółtą stadionu, gdzie można było poczuć jego wyjątkową atmosferę i zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę. Wielką popularnością cieszyła się rywalizacja na Ścieżce Przygody. Podejmując wyzwanie i uczestnicząc w kilkunastu różnych zadaniach sportowych i nie tylko, można było zdobywać punkty i wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów Dnia Dziecka. Do rąk najbardziej wytrwałych uczestników zabawy trafiły między innymi vouchery na letnie kolonie i atrakcje FUN ARENY, a także rower ufundowany przez firmę GPEC.

Kulminacyjnym punktem dnia był koncert Saszan, idolki nastolatków. Zanim gwiazda pojawiła się na scenie, osobiście poznała grupę swoich największych fanów, którzy wygrali zaproszenia na elitarne spotkanie w konkursie przeprowadzonym na Facebooku. – To właśnie ja powinnam spotkać się z Saszan, ponieważ chcę jej podziękować, że nauczyła mnie walczyć o swoje marzenia – tak brzmiała jedna ze zwycięskich odpowiedzi w konkursie.

Ponad 3.000 fanów bawiło się na koncercie śpiewając razem z artystką. Saszan rozpoznała wśród młodzieży jej najzagorzalszych wielbicieli, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w jej koncercie w Poznaniu. Tłum nastolatków wspólnie z Saszan śpiewał jej największe przeboje, piosenki „Dla Was” i „Wybrałam”.

Festyn przy PGE ARENIE był nie tylko okazją do fantastycznej zabawy, ale też do tego, by wesprzeć ważny cel. Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. – W tej chwili mamy pod opieką 30 dzieci z całego województwa pomorskiego, w wieku od 2 miesięcy do 20 lat. Co ważne, wszystkie mogą przebywać we własnych domach, gdzie zapewniamy im pomoc lekarską, dostęp do specjalistycznego sprzętu, a także wsparcie psychologiczne. Każde wsparcie finansowe jest dla nas nieocenione – mówi Marta Artykiewicz z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci – Ogromnie się cieszę, że podczas swojego święta tak wiele dzieci z Gdańska i całego Trójmiasta zechciało pomyśleć o innych, swoich rówieśnikach dotkniętych chorobą.

Nad przygotowaniem całej imprezy pracowało intensywnie wiele zespołów u każdego z organizatorów, sponsorów i firm partnerskich. Bezpieczeństwa w trakcie festynu pilnowało ponad bezpośrednio 90 osób. Dopisały humory uczestników, dopisała pogoda. Do zobaczenia w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.