Wizualizacja projektu rynku w Bytowie

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca przebudowy rynku w Bytowie. Sąd nie rozstrzygnął, czy pozwolenie na budowę było zgodne z prawem.

Sprawa Placu Kardynała Wyszyńskiego w Bytowie ciągnie się od pół roku. Pod koniec maja br. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zaskarżyła wydane przez starostę pozwolenie na przebudowę bytowskiego rynku.  Prokuratorzy postawili dwa zarzuty: uzasadnienie decyzji o wydaniu pozwolenia przygotowano w sposób niezgodny z Kodeksem Postępowania Administracyjnego oraz niedostatecznie poinformowano strony o prowadzonym postępowaniu.

– Procedura była źle przygotowana , a uzasadnienie było zbyt lakoniczne – twierdzi Krzysztof Trynka, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Projekt rynku w Bytowie

Bytowskie starostwo mogło uchylić pozwolenie i nakazać miastu przeprowadzenie całej procedury od początku. Zdecydowało się jednak na skierowanie  sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, aby  on rozstrzygnął po czyjej stronie leży racja.

W środę w Gdańsku odbyła się rozprawa z udziałem  pełnomocników starostwa oraz przedstawiciela  prokuratury. Sąd nie wydał  decyzji, ale określił sprawę jako pilną. Kolejna rozprawa  odbędzie się na początku przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.