TOP Trendy 2010. / fot. toptrendy.pl

W hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu  trwa dziewiąta edycja Sopot TOPtrendy Festiwal 2011. Impreza potrwa do niedzieli 5 czerwca.

Pierwszego dnia Festiwalu, odbyły się aż trzy koncerty: TOP, jubileusz i recital. Podczas koncertu TOP zaprezentowali się artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt w ostatnim roku. Wielką niespodzianką był wspólny występ dość nietypowego duetu: na scenie stanęli Muniek  i Jan Nowicki. Po najpopularniejszych wykonawcach minionego roku obejrzeliśmy recital duetu polskiej piosenki Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. Całość tego wieczoru dopełnił koncert jubileuszowy – najbardziej charyzmatycznej wokalistki w historii polskiego rocka – Kory. Gospodarzami  festiwalu są Maciek Rock i Maciej Dowbor oraz Krzysztof Ibisz.

TOP Trendy 2010. / fot. toptrendy.pl

– W gronie tych, którzy uzyskali największą sprzedaż płyt w ubiegłym roku znalazły się także Kult i O.S.T.R, ale zespoły te nie wystąpią na naszym festiwalu, podobnie jak z uwagi na swoją niezależność artystyczną nie uczestniczą w innych podobnych festiwalowych przedsięwzięciach. Szanujemy tę decyzję – poinformowała Anna Zwolińska z biura prasowego TOPtrendy Festiwal.

Drugi dzień Festiwalu to występy najlepszych i najpopularniejszych kabaretów i satyryków. Na scenie pojawili się, m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, znany z niezwykle ciętego dowcipu Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących oraz zwycięzca „Stand up. Zabij mnie śmiechem” – Michał Kempa. Sopocka Noc Kabaretowa odbyła już po raz ósmy. Poprowadził ją Kabaret Ani Mru Mru.

W trzecim dniu Festiwalu, zaprezentują się finaliści konkursu „trendy” – utalentowani młodzi wykonawcy, którzy wpisują się w nowe kierunki rozwoju rodzimej sceny muzycznej. W tym roku do eliminacji w konkursie „trendy” wpłynęło 420 zgłoszeń. Spośród nich profesjonalne muzyczne jury wybierze grupę artystów, którzy będą mieli szansę zaprezentować się na Festiwalu. W trzecim dniu Festiwalu będą miały także miejsce dwa duże muzyczne show: charyzmatycznej Dody (koncert zatytułowany – „Siedem pokus”) oraz niezwykłej Kayah, która do współpracy zaprosiła swoich przyjaciół, m.in. Krzysztofa Kiljańskiego, Kapelę Cygańską, Marcina Wyrostka i Royal Quartet.

Jak poinformował rzecznik prasowy Ergo Arena, od piątku do niedzieli na festiwalu TOPtrendy spodziewanych jest ok. 18 tysięcy osób. Oddana w ubiegłym roku Ergo Arena może pomieścić 11 tysięcy osób, a wraz z miejscami stojącymi, nawet 15 tysięcy widzów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.