fot. gdansk.pl

Na stadionie PGE Arena w Gdańsku leży już murawa. Trawę w olbrzymich rolkach i specjalnych chłodniach przywieziono z Holandii.  Jej układanie trwało kilka dni i zakończyło się w poniedziałek.

 

fot. gdansk.pl

Murawa, która przyjechała  na gdański stadion z Holandii, to specjalna mieszanka dwóch gatunków traw oraz kilku ich odmian. Na PGE Arenę dotarła w specjalnych chłodniach zwinięta w rolki. To tak zwana darń gotowa typu  „murawa sportowa” grubości 30 cm, układana pasami o minimalnych wymiarach 1,20m x 12m. Jej rozkładanie trwało kilka dni i zakończyło się w poniedziałek.

 

fot. gdansk.pl

Wymiary boiska piłkarskiego na stadionie PGE Arena Gdańsk wynoszą 68 m x 105 m, a jego całkowita powierzchnia wynosi 8 tys. m2. Dookoła boiska, na którym będą rozgrywane mecze EURO 2012, przewidziano tzw. strefę bezpieczeństwa. Są to pięciometrowe pasy takiej jak na boisku murawy, dookoła linii bocznych. Na boisku przewidziano 0,8% spadki, odprowadzające wody z opadów atmosferycznych w kierunku tzw. odwodnień obwodowych. Zaprojektowano też system drenażowy, zraszanie oraz ogrzewanie murawy. Murawa będzie nawadniana przez całkowicie zautomatyzowany system zraszaczy wysuwanych z trawy. System składa się z 24 zraszaczy.

 

fot. gdansk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.