fot. morpol.pl

Nawet 700 osób może stracić pracę w przetwórni łososi Morpol w Duninowie koło Ustki. Większość zwalnianych  pracowników była zatrudniona na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, dlatego też nie przysługują im żadne świadczenia z Urzędu Pracy.

Największa w Europie przetwórnia łososi, należąca do Jerzego Malka, tylko w fabryce w Duninowie, zatrudnia ponad trzy tysiące osób. W ostatnich latach wyniki finansowe firmy były tak dobre, że nawet po szczycie sezonu przerobu łososi zakład utrzymywał wysokie zatrudnienie. Nieoficjalne wiadomo jednak, że z powodu zerwania kontraktu z niemiecką siecią handlową, przetwórnia nie przydłużyła umowy z kilkuset pracownikami sezonowymi.

fot. morpol.pl

– Niestety duża grupa zwolnionych może być skazana na pomoc opieki społecznej. Większość osób zatrudniona była  w Morpolu na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, dlatego też nie przysługują im zasiłki dla osób bezrobotnych. Jedyna nadzieja w coraz większej liczbie ofert pracy, które pojawiają się latem na rynku – mówi Janusz Chałubiński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Choć restrukturyzacja zatrudnienia w duninowskiej przetwórni łososi dotknie 700 osób, nieoficjalnie wiadomo, że ponad stu pracowników przetwórni może znaleźć pracę w spółce zależnej na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.