fot. matura.pl

Ponad 27,5 tys. pomorskich maturzystów z ponad 500 szkół przystąpiło w środę rano do egzaminu z języka polskiego. W ciągu najbliższego miesiąca absolwentów szkół średnich czeka co najmniej pięć egzaminów maturalnych.

 

fot. matura.pl

Choć zamiast widoku kwitnących kasztanów za oknem prawie zima, matura rozpoczęła się w terminie.  Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło tylko w województwie pomorskim 27 i pół tysiąca maturzystów. Kto przygotował się tylko z „Wesela”, matury dobrze wspominać nie będzie. Zamiast Wyspiańskiego, czy tematów dotyczących Konstytucji 3-go Maja, była poezja Mickiewicza i Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, a także Granica Zofii Nałkowskiej.

– Choć zdaniem wielu maturzystów tematy nie były łatwe, kto przed maturą zaglądał do książek, ze zdaniem języka polskiego nie powinien mieć problemów – mówi Mariusz Domański, polonista i dyrektor LO nr 2 w Słupsku. Na popisanie się swoją wiedzą z języka polskiego maturzyści mieli 180 minut. To jednak dopiero pierwszy maturalny krok. W czwartek czeka ich egzamin z matematyki, a w piątek z języka angielskiego. Później jeszcze dwa egzaminy ustne. Młodzież zdająca maturę na poziomie rozszerzonym musi się jeszcze przygotować na egzamin lub egzaminy z przedmiotów dodatkowych. W całym kraju do egzaminu dojrzałości przystąpiło prawie 400 tysięcy maturzystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.