fot. Policja

Policjanci  zlikwidowali plantację marihuany w jednym z domów w Pucku . Znaleźli 650 gramów suszu, 54 doniczki z rośliną oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy. Do aresztu trafił 42-letni mężczyzna.

Policjanci z Gdańska i Pucka znaleźli i zabezpieczyli plantację marihuany w piwnicy domu jednorodzinnego w Pucku. W  kilku  pomieszczeniach domu zabezpieczono prawie 650 gramów ususzonej marihuany co odpowiada ponad 3,2 tys. jednorazowych porcji tego narkotyku.

fot. Policja

W specjalnie przygotowanych boksach funkcjonariusze znaleźli 54 doniczki z krzewami konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy marihuany, w tym lampy, wentylatory, pełną elektrykę, urządzenia elektroniczne, a także odczynniki chemiczne. W lodówce w mieszkaniu znajdowało się 26 sztuk ciastek oraz ponad 180 gram paluszków zawierających marihuanę, które jak ustalili kryminalni zatrzymany sam wytwarzał.

fot. KWP Gdańsk

Właścicielem plantacji i wyposażenia był 42-latek z Pucka, który usłyszał zarzuty wytwarzania marihuany i częstowania nią innych osób, także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokuratura na wniosek Policji wystąpiła o jego tymczasowe aresztowanie. Za ten proceder grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.