Fot. GK. Konferencja w Czarnej Dąbrówce.

 

Fiaskiem zakończyła konferencja zorganizowana przez Związek Byłych Pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych w Czarnej Dąbrówce (pow. bytowski). Spośród prawie 40 zaproszonych polityków i samorządowców przybyło zaledwie dwóch.

Fot. GK. Konferencja w Czarnej Dąbrówce.

 

Byli pracownicy PGR chcieli rozmawiać z decydentami o  przyszłości ludzi biednych i wykluczonych.  Niestety zaproszeni goście nie przybyli, ponieważ marszałek województwa pomorskiego tego samego dnia zorganizował  w Gdańsku obchody 20-lecia samorządów. Organizatorzy konferencji nie kryją rozczarowania.

– Rozumiemy, że przybycia odmówił premier Donald Tusk, ale dlaczego nie przyjechali parlamentarzyści? – pytają rozgoryczeni organizatorzy.

– To miał być początek drogi do zmian ustawowych, które po 20 latach marazmu mają podźwignąć popegeerowskie tereny  – mówi Kazimierz Ławik, prezes stowarzyszenia i były pracownik PGR.
Byli PGR-owcy domagają się wykonania kompleksowego raportu na temat braków i potrzeb na terenach popegeerowskich. Postulaty zapisali na długiej liście żądań. Chodzi im m.in. o stypendia, wypoczynek letni oraz dotacje na remonty budynków mieszkalnych. Związek Byłych Pracowników PGR istnieje od 1998 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.