fot. arch.

Niemiła niespodzianka czeka miłośników spacerów po sopockim molo. Rozpoczynający się 30 kwietnia sezon płatnego wstępu na ten obiekt niesie ze sobą podwyżki cen biletów. Mogło być jeszcze drożej – przekonują właściciele.

Trwający od 30 kwietnia do końca września sezon turystyczny w Sopocie to okres  płatnego  wstępu na najdłuższe drwniane  molo w Europie. Do tej pory pobierano inne opłaty w dni powszednie i inne w weekendy. Bilet normalny kosztował 4,30 zł, a ulgowy 2,20 zł (w dni powszenie: 3,40 i 1,60 zł).

fot. arch.

Nowy sezon turystyczny rozpoczyna się niemiłą niespodzianką dla turystów, którzy odwiedzą największą sopocką atrakcję. Zmieniają się ceny biletów oraz ich zasady. Od teraz przez cały tydzień obowiązywały będą jednakowe ceny za wstęp. Bilet normalny kosztować będzie 5,50 zł, ulgowy zaś 3,50 zł. Darmowy wstęp na populare molo będą mieli mieszkańcy Sopotu.

Zmiany cen biletów tłumaczone są nową umową dzierżawy deptaka podpisaną z władzami miasta. Jak przekonują właściciele, nowe warunki nakaładają na nich znaczne zobowiązania inwestycyjne. Podkreślają natomiast, że spółka nie wykorzystała całkowitej możlwości podwyżki cen. – Zgodnie z umową możliwe było ich podniesienie nawet do 6 zł i 4 zł – oświadczają dzierżawcy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.