fot. motywdrogi.pl

Dwa lata po śmierci autora komiksu Kajko i Kokosz powstał film o jego twórcy. Za życia Janusz Christa unikał rozgłosu. Sylwetkę swojego przyjaciela postanowił przybliżyć trójmiejski dziennikarz Sławomir W. Malinowski.

fot. motywdrogi.pl

Janusz Christa najbardziej znany jest z serii legendarnych komiksów. Pierwsze z nich to Kajtek i Koka, a kolejne Kajko i Kokosz – dwóch słowiańskich wojów, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła. Losy niezwykle barwnych bohaterów śledziło miliony Polaków, którzy razem z nimi przemierzali morza i oceany, odległe galaktyki, aby w końcu osiąść w średniowiecznym grodzie.

Po raz pierwszy komiksy ukazały się w 1958 roku na łamach Wieczoru Wybrzeża. Zakończenie ich publikacji w 1993 r. związane było z chorobą autora.

fot. niezlekino.pl

Film o życiu i twórczości artysty powstał dwa lata po jego śmierci. Jego autorem jest trójmiejski dziennikarz Sławomir W. Malinowski, który był jednocześnie wieloletnim przyjacielem Janusza Christy. Scenariusz gotowy był jeszcze przed śmiercią autora komiksów. On sam miał okazje nanieść na niego kilka poprawek.

Produkcja wsparta została przez Urząd Miejski w Sopocie. Na początku maja zostanie zaprezentowany w Dworku Sierakowickim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.