Możliwe, że rozpoznawani na całym świecie piłkarze zamieszkają w Gniewinie. / fot. soccer-magazine.com

Podczas Euro 2012, w centrach pobytowych na Pomorzu mieszkać będą reprezentacje Niemiec, Szwecji oraz Hiszpanii. Chociaż większość proponowanych lokalizacji znajduje się w Trójmieście, pod uwagę brane jest także Gniewino, które odwiedzili hiszpańscy działacze.

Zespoły biorące udział w Mistrzostwach Europy w 2012 roku, wcale nie spędzą najwięcej czasu w miastach, gdzie rozgrywane będą mecze. To kwestia zaledwie paru dni. Między spotkaniami każda kadra narodowa będzie ulokowana w wybranym przez siebie centrum pobytowym. Drużyna, która dojdzie do finału, spędzi w takim centrum nawet miesiąc.

Możliwe, że rozpoznawani na całym świecie piłkarze zamieszkają w Gniewinie. / fot. soccer-magazine.com

To najlepsza okazja dla fanów na spotkanie ze swoimi faworytami. Przynajmniej jeden oficjalny trening każdej reprezentacji musi być otwarty dla publiczności. Podczas poprzednich mistrzostw, tysiące widzów przychodziło na stadiony obserwować przygotowania piłkarzy. Niektóre kadry organizowały także spotkania, podczas których można było zdobyć autografy sławnych graczy.

Nieoficjalnie mówi się, że Niemcy chcą zamieszkać w Dworze Oliwskim w Gdańsku i trenować na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Szwedzi celują w hotel Haffner w Sopocie i boiska Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Reprezentacja Hiszpanii natomiast pozytywnie ocenia centrum przygotowywane w Gniewinie.

Decyzje prawdopodobnie już zapadły, jednak oficjalne komunikaty o tym, kto gdzie będzie mieszkał, wydane zostaną po losowaniu grup w grudniu 2011 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.