Wizualizacja: PGE Arena

Niesamowity film z budowy gdańskiego stadionu. W 60 sekund możemy zobaczyć jak od podstaw powstawał najpiękniejszy stadion budowany na Euro 2012. Od płaskiego terenu po gigantyczną bryłę bursztynu.

Wizualizacja: PGE Arena

W tym roku, 9 czerwca, na stadionie PGE Arena Gdańsk  rozegrany zostanie  pierwszy mecz. Polska zagra z Francją. Oto niezwykły minutowy film, który pozwala wierzyć, że wykonawcy skończą inwestycję na czas. Dzięki pracującej dwa lata niemal bez przerwy, ustawionej w tym samym miejscu kamerze Biura Inwestycji Euro Gdańsk 201, możemy zobaczyć jak od podstaw powstawał ten piękny bursztynowy stadion.

http://www.youtube.com/watch?v=bty2blvJecg

Obecnie trwa instalacja bursztynowego poliwęglanu na elewacji stadionu, zaś wewnątrz rozpoczęła się budowa murawy. Przez dwa tygodnie przywożona była ziemia, dzięki której podniesiono poziom płyty boiska. Teraz odbywa się tam montaż podbudowy pod instalację drenażu murawy, a następnie instalacja tego właśnie systemu oraz systemu nawadniania. Kolejnym krokiem będzie nałożenie warstwy nośnej, składającej się z piasku, torfu, krzemianu i warstwy próchnicznej, na której zostanie zainstalowany system nagrzewania murawy oraz prace wykończeniowe takie jak układanie kostki brukowej na pasie zewnętrznym, otaczającym boisko, które będą miały miejsce w połowie kwietnia. Ostatnim krokiem będzie układanie rzeczywistej murawy w postaci trawy rozwijanej z rolek.

Wymiary boiska piłkarskiego na stadionie PGE Arena Gdańsk wynoszą 68 m x 105 m, a jej całkowita powierzchnia brutto wyniesie 8 000 m2.. Dookoła boiska, na którym będą rozgrywane mecze przewidziano tzw. strefę bezpieczeństwa. Są to pięciometrowe pasy takiej jak na boisku murawy, dookoła linii bocznych. Przewidziana jest darń gotowa typu „murawa sportowa” grubości 30 cm, układana pasami o minimalnych wymiarach 1,20m x 12m. Naturalna murawa będzie mieszanką kilku gatunków traw, odpornych na intensywne użytkowanie i wykazujących się dużą tolerancją na warunki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.