W piątek w Gdańsku rozpoczynają się Pomorskie Dni Energii, które potrwają do 17 kwietnia. W planach są m.in. seminarium, pokazy i konkursy. Atrakcją będzie także spotkanie muzyczne z jazzem i Przemkiem Dyakowskim oraz Kapelą ze Wsi Warszawa.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz aspekty energii alternatywnej i źródła jej finansowania to główne cele, jakie przyświecają organizatorom Pomorskich Dni Energii. Uczestnicy zapoznają się z regionalnymi inicjatywami na rzecz zrównoważonej energii, do których zaliczyć należy m.in. podpisanie porozumienia burmistrzów w sprawie podjęcia działań na rzecz rozwoju zrównoważonej energii przez pierwszych pomorskich prezydentów i burmistrzów, powołanie do życia Pomorskiej Platformy Technologicznej Energetyki czy też projekt „Inteligentny Półwysep” – pierwszy smart-region w Polsce.  W programie przewidziano także koncerty muzyczne.

Podczas forum w Gdańsku (16-17 kwietnia) do prezentacji swoich wynalazków i pomysłów w dziedzinach związanych z energetyką zachęcani są pomorscy naukowcy. Imprezę w stolicy województwa organizuje Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” wraz z partnerami.

Pomorskie Dni Energii to idea zainspirowana Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii, który ma na celu zachęcenie do wsparcia i rozwoju tego trendu także w aspekcie lokalnym. Spotkania w Brukseli corocznie gromadzą kilka tysięcy osób, w tym licznych ekspertów, przedstawicieli instytucji europejskich, organizacji międzynarodowych, firm i studentów. Stałymi punktami są konferencje, warsztaty i wystawy tematyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.