poniedziałek, 3 października, 2022
Strona główna Tagi Ruch palikota

Tag: ruch palikota

Ruch Palikota: Lech Wałęsa buduje mury

Kiedyś mury burzył dziś na nowo je buduje - tak słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy obrażające homoseksualistów komentuje Janusz Palikot. Jeszcze ostrzejszy w wypowiedziach jest Robert Biedroń. Jego zdaniem Wałęsa mówiąc, że geje powinni „siedzieć w sejmie za murem” jawnie nawołuje do segregacji.

Spotkanie liderów Ruchu Palikota z mieszkańcami Słupska

W najbliższą sobotę w Muzeum Książąt Pomorskich w Słupsku odbędzie się spotkanie przedstawicieli Ruchu Palikota z mieszkańcami miasta. Tematem spotkania będzie Nowoczesne państwo. Spotkanie jest otwartą debatą i wstęp jest wolny.

Byłem wicemarszałkiem

Burza jaka została wywołana wokół nieskutecznego, jak się okazało, wniosku klubu Ruchu Palikota o odwołanie pani poseł Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu przeszła najśmielsze oczekiwania. Jeszcze nigdy stanowisko wicemarszałka nie wywołało tylu emocji. Nawet wówczas, gdy funkcję tę obejmował śp. Andrzej Lepper. Czy jest ono tego warte. Wątpię. Ale okazuje się, że każda padlina ( nie mam na myśli żadnej osoby, tylko stanowisko) rzucona na pożarcie rozgorączkowanych głów naszych polityków powoduje rzucenie się na nią z pełną zapalczywości energią. W ten oto sposób populizm, (czyli chęć przypodobania się wyborcom) zwycięża nad pragmatyzmem (czyli chęcią rozstrzygania i rozwiązywania poważnych dylematów i problemów). A poszło o nagrody, które zgodnie z regulaminem i budżetem Sejmu przyznali sobie nawzajem marszałek i wicemarszałkowie. Prezydium postąpiło niezręcznie i nie umiało, tak jak to zrobił Bogdan Borusewicz – marszałek Senatu, tej decyzji obronić. Wpadło więc jak śliwka w kompot. Ale czy był to wystarczający powód dla kolejnej polityczno-personalnej awantury?

Robert Biedroń chce, aby miasto finansowało in vitro

Robert Biedroń poseł Ruchu Palikota chce przekonać władze Słupska, aby samorząd finansował zabiegi in vitro. Działacze partii złożyli w słupskim ratuszu petycję w tej sprawie.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...