niedziela, 2 października, 2022
Strona główna Tagi OFE

Tag: OFE

ZUS czy OFE? Decyzja do końca miesiąca

Jak dokonać wyboru, czy moja decyzja jest ostateczna, jak wyliczona zostanie moja emerytura? Do 31 lipca możemy zdecydować, gdzie ma trafiać 2,92% naszego wynagrodzenia brutto, które odprowadzane jest w części składki emerytalnej. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina na czym polega wybór oraz jak go dokonać.

Odwagi

Pan prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” z 23 grudnia 2013 powiedział: „Moja droga polityczna wiodła przez pracę w rządach, które były zaangażowane na rzecz modernizacji państwa. A modernizacja oznacza trudne, ale potrzebne Polsce reformy. I dzisiaj z przykrością patrzę na to, że słabnie „partia reform”, ponadpartyjna grupa polityków we wszystkich ugrupowaniach, którzy rozumieli potrzebę zmian w państwie i w chwilach decydujących potrafili nie tylko porozumiewać się ze sobą, ale zapewnić od czasu do czasu cichą zgodę lub przyzwolenie na reformy”. W tydzień po wypowiedzeniu tych mądrych słów pan prezydent podpisał ustawę, rozmontowującą reformatorski system emerytalny wprowadzony przed 15 laty, głosami także B. Komorowskiego występującego wówczas w roli posła i członka rządu Jerzego Buzka, ubolewając jednocześnie, że „tak daleko idące zmiany w OFE to krok wstecz”.

Granda

Zaskoczyła mnie informacja, którą wyczytałem we wczorajszej „Rzeczpospolitej”, iż: „ koalicja chce na jednym posiedzeniu uchwalić ustawę zmieniającą OFE”. Jednocześnie na tej samej stronie gazeta donosiła: „Przez pomyłkę posłów mogło dojść do problemów z przeprowadzeniem wyborów do Parlamentu Europejskiego”. Okazało się bowiem, że w uchwalonym w 2011 roku Kodeksie Wyborczym zapisano algorytm według którego byłoby niemożliwe wyznaczenie limitu wydatków komitetów wyborczych.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...