niedziela, 5 grudnia, 2021
Strona główna Tagi Norka amerykańska

Tag: Norka amerykańska

Drapieżniki mordują nadal

Norki amerykańskie znowu zaatakowały hodowlę ptaków w Nowęcinie koło Łeby. We wtorek zabiły 43 kury ozdobne. Od jesieni ich łupem padło ponad tysiąc ptaków. Hodowcy są bezsilni.

Kto poskromi norki?

Dzika populacja norek amerykańskich, w szybkim tempie rozrastająca się na Pomorzu, spędza sen z powiek niejednemu hodowcy zwierząt. Te małe, zwinne stworzenia sieją spustoszenie w gospodarstwach i parkach, narażając tym samy ich właścicieli na straty. Jedynym sposobem zaradzenia tej sytuacji zdaje się być ograniczenie i kontrola populacji.

Znowu mordują i są bezkarne

Norki amerykańskie zabiły już ponad tysiąc ptaków w hodowli i ogrodzie ornitologicznym w Nowęcinie koło Łeby. Wczoraj zaatakowały ponownie – tym razem na oczach hodowców zagryzły łabędzie i gęsi na wolnym wybiegu.

Powrót mordercy

Norka amerykańska ponownie zaatakowała Park Ornitologiczny w Nowęcinie k. Łeby. Tym razem jej ofiarami padło pięć kaczek biegusów i dwie gęsi bernikle białolice. Norka wpadła w zasadzkę.

Bezkarny zabójca

Populacja norek amerykańskich staje się prawdziwym problemem. Obecność tych zwierząt na Pomorzu przynosi liczne szkody, m.in. w parku narodowym. Norki unicestwiły także ogród ornitologiczny w Łebie. Pora rozwiązać problem - apelują przyrodnicy i hodowcy zwierząt.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Boże Narodzenie na Kaszubach

Kim są Gwiżdże, czym dekoruje się na Kaszubach choinki i co się tam stawia na świąteczny stół. W  kaszubskim muzeum we Wdzydzach można poznać...