fot. M. Mocek: Kury zabite dziś przez norki

Norki amerykańskie znowu zaatakowały hodowlę ptaków w Nowęcinie koło Łeby. We wtorek zabiły 43 kury ozdobne. Od jesieni ich łupem padło ponad tysiąc ptaków. Hodowcy są bezsilni.

fot. M. Mocek: Kury zabite dziś przez norki

Hodowcy z parku ornitologicznego w Nowęcinie koło Łeby poinformowali nas o kolejnym ataku norki amerykańskiej. Tym razem drapieżniki zabiły 43 kury ozdobne, w tym  ważące po 6 kg kochiny. Tym razem hodowcy udało się zabić jednego z drapieżników.

fot. M. Mocek: Norka była tak zajęta zabijaniem, że sama dała się ustrzelić

Norki atakują co kilka dni. Właściciel mówi, że zwierzęta te doprowadzą do zamknięcia parku. Dzisiejsze ofiary to kolejna, duża strata dla parku. – Wpływ na wielkość populacji norek amerykańskich, a tym samym na bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej, mają lokalni samorządowcy – mówi Mieczysław Mocek, właściciel hodowli ptaków w Nowęcinie. – Trzeba szybko podjąć decyzje o redukcji norek, by zapobiec takim wydarzeniom jak to dzisiejsze – dodaje. Od jesieni ub. roku norki zabiły w okolicach Łeby ponad tysiąc ptaków hodowlanych. Samorządy mogą wydać decyzję o redukcji gatunku i zlecić to zadanie kołom łowieckim. Tym bardziej, że norki zagrażają także ekosystemowi Słowińskiego Parku Narodowego. Drapieżniki te są zbiegami z rosyjskich i białoruskich hodowli zwierząt futerkowych. W Polsce  szybko się zasiedliły i opanowują ciągle nowe tereny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.