Koncert ku pamięci Jana Michała Wieczorka

30 marca 2011r. | Drukuj

Koncert poświęcony pamięci pomorskiego kompozytora Jana Michała Wieczorka – twórcy opracowań i pieśni kaszubskich odbył się w wejherowskim Pałacu Przebendowskich. A wszystko w ramach cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub”.

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką Kaszub" odbywaja się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie / muzeum. wejherowo.pl

Dwudzieste szóste spotkanie z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub”, które odbyło się w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie, poświęcone zostało twórczości wybitnego pomorskiego kompozytora Jana Michała Wieczorka. Goście mieli okazję wysłuchać premierowych fragmentów opery „Jan z Kolna”, która powstała do sztuki scenicznej Leona Roppla „Żeglarz Złocistego Słońca”.

Na przywitanie przedstawiono także jedną z gdańskich legend nieznanych autorstwa prof. Jerzego Sampa. Słowo o muzyce wygłosiła Witosława Frankowska.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz