Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Bezpłatne badania w Słupsku

11 października 2017r. | Drukuj

Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat – dlatego Panie będące w tej grupie wiekowej mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w Pracowni Diagnostyki Obrazowej przy ulicy Hubalczyków 1. Badanie przesiewowe w ramach ogólnopolskiego Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi jest wykonywane bezpłatnie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

fot. nadesłane

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne jego wykrycie. Tymczasem w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi).

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonów 59 846 01 59 oraz 59 846 01 60. Pacjentki do których skierowany jest program profilaktyczny nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia. Wystarczy rejestracja.

Mammografia to badanie, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi we wczesnym stadium rozwoju – gdy leczenie jest dużo bardziej skuteczne.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz