Kalendarz kaszubski na 2017 rok już do nabycia!

13 stycznia 2017r. | Drukuj

Po raz kolejny Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało kalendarz kaszubski. Kalendarz ma na celu promocję kaszubskich nazw miesięcy, dni tygodnia oraz popularnych świąt kaszubskich, a także kościelnych i państwowych.

fot. kaszubi.pl

Rok 2017 został w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim ogłoszony Rokiem Józefa Chełmowskiego, a dochód z sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na organizację jego obchodów.

Zachęcamy do zakupu Kalendarza Kaszubskiego na 2017 rok w cenie 15 zł w księgarni Kaszubska Książka (link TUTAJ).

Szukaj w księgarniach: Conrad w Bytowie, Sezam w Kartuzach, Białym Kruku w Kartuzach, Galerii Neubauer w Kartuzach, Gdańskiej Księgarni Naukowej – Gdańsk, sklepie Libra w Sierakowicach oraz muzeach: Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Zachodniokaszubskim w Bytowie, Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie, Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska” w Ustce, Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Kartuzach i innych dobrych księgarniach.

Józef Chełmowski – myśliciel i artysta, o rozlicznych talentach. Przez większość ludzi potocznie nazywany twórcą ludowym, choć określenie to nie oddaje w pełni ani specyfiki całokształtu jego różnorodnych dokonań, ani jego stosunku do świata. Był bowiem artystą „osobnym”, kroczącym własną twórczą drogą, nieco odmienną niż większość twórców ludowych. Niemal w każdym z nas wzbudzał podziw i zainteresowanie, bez względu na indywidualne preferencje dotyczące sztuki, światopogląd i wiedzę. Dla niego „być Kaszubą” oznaczało nie tylko wywodzić się z Kaszub, odwoływać się do lokalnych tradycji i posługiwać językiem, ale także być człowiekiem wierzącym, podobnie jak przodkowie i pielęgnować odziedziczone tradycje.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze