Kalendarz kaszubski na 2017 rok już do nabycia!

13 stycznia 2017r. | Drukuj

Po raz kolejny Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało kalendarz kaszubski. Kalendarz ma na celu promocję kaszubskich nazw miesięcy, dni tygodnia oraz popularnych świąt kaszubskich, a także kościelnych i państwowych.

fot. kaszubi.pl

Rok 2017 został w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim ogłoszony Rokiem Józefa Chełmowskiego, a dochód z sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na organizację jego obchodów.

Zachęcamy do zakupu Kalendarza Kaszubskiego na 2017 rok w cenie 15 zł w księgarni Kaszubska Książka (link TUTAJ).

Szukaj w księgarniach: Conrad w Bytowie, Sezam w Kartuzach, Białym Kruku w Kartuzach, Galerii Neubauer w Kartuzach, Gdańskiej Księgarni Naukowej – Gdańsk, sklepie Libra w Sierakowicach oraz muzeach: Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Zachodniokaszubskim w Bytowie, Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie, Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska” w Ustce, Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Kartuzach i innych dobrych księgarniach.

Józef Chełmowski – myśliciel i artysta, o rozlicznych talentach. Przez większość ludzi potocznie nazywany twórcą ludowym, choć określenie to nie oddaje w pełni ani specyfiki całokształtu jego różnorodnych dokonań, ani jego stosunku do świata. Był bowiem artystą „osobnym”, kroczącym własną twórczą drogą, nieco odmienną niż większość twórców ludowych. Niemal w każdym z nas wzbudzał podziw i zainteresowanie, bez względu na indywidualne preferencje dotyczące sztuki, światopogląd i wiedzę. Dla niego „być Kaszubą” oznaczało nie tylko wywodzić się z Kaszub, odwoływać się do lokalnych tradycji i posługiwać językiem, ale także być człowiekiem wierzącym, podobnie jak przodkowie i pielęgnować odziedziczone tradycje.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze