Młodzi Innowatorzy z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

09 listopada 2016r. | Drukuj

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł „Młodego Innowatora” 2015/2016 organizowanego przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku i zajęli w nim pierwsze miejsce.

fot. UM Słupsk

fot. UM Słupsk

Jonathan Paweł Spaczyński, Patryk Golis i Kamil Kaczmarkiewicz tworzą zespół, który opracował i zrealizował projekt ADSM – Automatyczny Domowy System Medyczny. Z udoskonalonym projektem ADSM wystartowali także w Konkursie Naukowym E(x)plory 2016 organizowanym przez Fundację Zaawansowanych Technologii – otrzymali akredytację na Krajowy Finał Konkursu i tytuł Młodego Naukowca E(x)plory.

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Słupska mogli wziąć udział w konkursie o tytuł „Młodego Innowatora” oraz w 10. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków „IWIS 2016”. Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Na wystawie uczniowie V LO wywalczyli srebrny medal.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz