Gmina Potęgowo potrzebuje drogi S6. Radni apelują do rządu

08 listopada 2016r. | Drukuj

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Potęgowo przyjęła uchwałę w sprawie stanowiska poparcia budowy drogi ekspresowej S6. Inwestycja ta jest szansą rozwoju całego regionu Pomorza, w tym także powiatu słupskiego i gminy Potęgowo, poprzez ekspresowe połączenie Szczecina z Gdańskiem.

fot. UG Potęgowo

fot. UG Potęgowo

Rada przyjęła uchwałę następującej treści:

W związku z planowaną budową drogi ekspresowej S6, my samorządowcy, opowiadamy się za priorytetową jej realizacją jako kluczowej inwestycji dla dalszego rozwoju Pomorza. Jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wypowiedziami wiceministra Infrastruktury i Budownictwa – Jerzego Szmita, umniejszające znaczenie budowy trasy S6 pomiędzy Słupskiem, a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami Resortu, że realizacja tej trasy jest niezagrożona oraz ma zagwarantowane finansowanie. W pełni popieramy budowę drogi S6 – najważniejszej arterii drogowej Pomorza. Rada Gminy Potęgowo uważa, że to szansa na ekspresowe połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem i przyspieszenie rozwoju całego Regionu.

Uchwała została przesłana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, marszałków i wojewodów pomorskiego i zachodniopomorskiego, parlamentarzystów Ziemi Słupskiej.


Opublikowano w: MotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz