Pedagog ze Słupska odwiedza pomorskie szkoły. Trwa projekt „Hip-hop Bakcyl w Twojej szkole”

24 października 2016r. | Drukuj

Przemysław Kaca, koordynator projektu „Hip-Hop Bakcyl w Twojej szkole” wraz z początkującymi twórcami muzyki hip-hopowej ze Słupska odwiedza szkolną młodzież i przedstawia im jaką rolę w społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa. Jedno z takich spotkań odbyło się dzisiaj w Zespole Szkół w Smołdzinie. 

fot. GK

fot. GK

Dotychczas spotkania odbyły się w kilku szkołach na terenie powiatu słupskiego, bytowskiego i człuchowskiego. Cykl zajęć, które skierowane są do młodzieży ze szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mają charakter edukacyjno-profilaktyczny. Na spotkanie składa się pogadanka na temat pozytywnych aspektów kultury hip-hop, która przeplatana jest występami artystycznymi raperów.

 – Zachęcamy młodych ludzi do pasji, jaką może okazać się właśnie hip-hop. Jest to zatem również zaproszenie dla młodzieży do współtworzenia kultury – mówi Przemysław Kaca, koordynator projektu hip-hopowego.

Zobacz więcej: <<< „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” już w sprzedaży! >>>

fot. GK

fot. GK

W każdym spotkaniu uczestniczy dwoje początkujących raperów, którzy prezentują swój dotychczasowy dorobek twórczy. Młodymi raperami są EndRiu i Batyt.

– Po dzisiejszym spotkaniu w Smołdzinie czuje się jakoś wyjątkowo, ponieważ uczniowie jak i nauczyciele przywitali nas bardzo gorąco. Niektórzy uczniowie śpiewali z nami nasze kawałki, a to rzadko się zdarza. Na naszych lekcjach zawsze panuje luźna atmosfera i każdy może się wypowiedzieć na dany temat – mówi EndRiu, raper uczestniczący w projekcie hip-hopowym.

EndRiu i Batyt podczas dzisiejszego występu / fot. GK

EndRiu i Batyt podczas dzisiejszego występu / fot. GK

Chcesz wiedzieć więcej o projekcie „Hip-Hop Bakcyl w Twojej szkole”? Zajrzyj na facebooka Hip-Hop Druga Szansa

Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Stowarzyszenia EDUQ.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz