poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna Tagi Przemysław Kaca

Tag: Przemysław Kaca

PRZEMOCY NIE – graffiti w Słupsku

W Słupsku przy ul. Jaracza powstało graffiti z hasłem "SZANUJ i REAGUJ".  Projekt został zorganizowany z młodzieżą i dla młodzieży, a przyświecała mu idea Janusza Korczaka: "wszystko co osiągnięte tresurą, naciskiem, przemocą jest nietrwałe, niepewne, zawodne".

Wolontariusze ze Słupska kolejny raz organizują „Mikołajki”

10 grudnia zapraszamy na imprezę mikołajkową, która odbędzie się w sali SKB Czarni Słupsk przy ul. Ogrodowej 5 w Słupsku. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie HORYZONT i działająca z jego ramienia grupa wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk.

Pedagog ze Słupska odwiedza pomorskie szkoły. Trwa projekt „Hip-hop Bakcyl w...

Przemysław Kaca, koordynator projektu "Hip-Hop Bakcyl w Twojej szkole" wraz z początkującymi twórcami muzyki hip-hopowej ze Słupska odwiedza szkolną młodzież i przedstawia im jaką rolę w społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa. Jedno z takich spotkań odbyło się dzisiaj w Zespole Szkół w Smołdzinie.

Raper KęKę wesprze słupską placówkę socjalizacyjną. Odbędzie się licytacja złotej i...

Pochodzący z Radomia raper przekazał na licytację dwa wyróżnienia muzyczne za sprzedaż swoich płyt: ZŁOTĄ PŁYTĘ za album „Takie Rzeczy” oraz PLATYNOWĄ PŁYTĘ za album „Nowe Rzeczy”.

Kolejny raper odwiedza placówkę socjalizacyjną w Słupsku. Tym razem jest to...

KęKę w zeszły piątek zagrał w Słupsku koncert, którego organizatorem był Prymus z Majestat Records. Przy tej okazji udało się zaprosić rapera do jednej ze słupskich placówek socjalizacyjnych na pogadankę z młodzieżą.

Czym jest szacunek do dziecka? W Słupsku odbyły się warsztaty edukacyjne...

W Słupsku przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. "Czym jest szacunek do dziecka? Czyli żywy dokument Janusza Korczaka" - to przedsięwzięcie organizowane pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

Spotkanie Hip-Hop Bakcyl w Główczycach

9 lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze hiphopowej i jej wpływowi na kształtowanie się pozytywnych postaw wśród młodzieży. O roli tej muzyki w resocjalizacji opowiedział Przemysław Kaca - pedagog i autor książki "Hip-Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży".

Mikołajkowy zawrót głowy w Słupsku

W sobotę, 5 grudnia odbyła się kolejna impreza mikołajkowa skierowana do dzieci i młodzieży ze słupskiej pieczy zastępczej oraz ze streetworkingu. Tegoroczne przedsięwzięcie organizowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz grupa wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk, działająca z ramienia Stowarzyszenia HORYZONT. W akcji udział wzięło około 130 dzieci, zaś imprezie koordynowało blisko 40 wolontariuszy. Imprezę mikołajkową dla słupskich dzieci wsparli także, senator Kazimierz Kleina, poseł Zbigniew Konwiński oraz wicestarosta powiatu słupskiego Rafał Konon.

„Zeszyt zamiast piwa”. Kolejna akcja słupskich wolontariuszy

Zbliżający się nowy rok szkolny, to spory wydatek dla rodziców, którzy posyłają swoje pociechy do szkół. Wolontariusze z grupy Każde Dobre Serce Słupsk po raz kolejny organizują akcję zbierania przyborów szkolnych, niezbędnych do rozpoczęcia roku szkolnego. W tym roku do akcji dołączają się samorządowcy oraz parlamentarzyści ziemi słupskiej, senator Kazimierz Kleina oraz poseł Zbigniew Konwiński.

Raper Kali odwiedził słupską młodzież! Hip-Hop „Drugą Szansą” w resocjalizacji

W ostatni piątek w Placówce Socjalizacyjnej w Słupsku odbył się koncert hip-hopowy dla młodzieży, którego gwiazdą był raper Kali. W spotkaniu udział wzięli podopieczni placówek socjalizacyjnych oraz młodzież ze streetworkingu.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...