Artyści z Egiptu realizują projekt w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

20 stycznia 2016r. | Drukuj

Dwunastoosobowa grupa artystów z Egiptu rozpoczęła pracę w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce nad zbiorowym projektem o nazwie „Migrujące granice”.

fot. Krzysztof Tomasik

fot. Krzysztof Tomasik

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 2013 roku realizuje program rezydencji artystycznych, do którego zapraszani są artyści z całego świata. Podczas pobytu rezydencyjnego artyści pracują nad autorskimi projektami artystycznymi, które najczęściej zwieńczane są wystawą, ale także prowadzą różnego rodzaju warsztaty dla społeczności lokalnej. Do tej pory Centrum Aktywności Twórczej gościło artystów z takich krajów jak: Belgia, Niemcy, Izrael, Egipt, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kuba, Japonia, Korea Południowa, Irlandia, Włochy, Francja i Polska.

Pobyt 12-osobowej grupy artystów z Egiptu jest pierwszym pobytem rezydencyjnym, w którym jednorazowo bierze udział tak wielu artystów. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Ahmed Helmy, fotograf, twórca instalacji video, który już brał udział w rezydencji artystycznej w CAT w sierpniu i wrześniu 2014 roku realizując projekt o nazwie „SQUARE”.

„Migrujące granice” są drugim wspólnym projektem zaproszonych artystów. Po raz pierwszy spotkali się w lutym 2015 roku podczas projektu organizowanego przez Bibliotheca Alexandrina, w którym ponad 100 artystów egipskich wzięło udział w miesięcznej podróży brzegami Nilu, aby zrealizować nowe prace. Projekt ten, zatytułowany „North and South [Północ i Południe]”, dzięki któremu związała się dwunastoosobowa grupa, pomimo różnic wieku, doświadczenia i pochodzenia. Wśród grupy są artyści posługujący się takimi mediami jak: fotografia, video, rysunek, grafika i malarstwo.

Z początkiem lutego w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce odbędzie się zbiorowa wystawa prac artystów, którą będzie można oglądać do połowy lutego.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze