mat. prasowy

26 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do Kawiarni Kafeina w Słupsku na spotkanie z Maciejem Pinkwartem autorem książki „Wariat z Krupówek” pierwszej zakopiańskiej biografii Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wstęp wolny.

mat. prasowy
mat. prasowy

W roku 2015 przypadają dwa niezwykle ważne jubileusze – 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza (1851-1915) oraz 130. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza (1885-1939). Nakładem Wydawnictwa Wagant, ukazała się książka pt. „Wariat z Krupówek” autorstwa Macieja Pinkwarta, w której autor kreśli barwny portret Witkacego. „Poznajemy warunki jego dorastania i kształtowania się osobowości artystycznej oraz okoliczności powstawania jego dzieł, funkcjonowanie sławnej Firmy Portretowej, rodzinę, przyjaciół i wrogów, kobiety jego życia, psy i koty, wielką miłość do Tatr, warunki w jakich mieszkał, tworzył, bawił się i przeżywał tragedie”.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę dzięki uprzejmości Księgarni Ratuszowej. Organizatorzy spotkania: Miasto Słupsk, Słupski Ośrodek Kultury, Kawiarnia Kafeina, Stowarzyszenie Dom na Rozstaju Kultur i Religii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.