Wichury i roztopy na Pomorzu

06 lutego 2011r. | Drukuj

Podtopione domy, zerwane linie energetyczne i powalone drzewa – to skutki silnego wiatru i roztopów na Pomorzu. Strażacy usuwają skutki podtopień w Redzie i Wejherowie. Na Bałtyku trwa sztorm.

fot. twojapogoda.pl: Rzeka Łeba w Lęborku

Sobotnia wichura pozbawiła prądu tysiące mieszkańców Pomorza. Wiatr w porywach osiągał prędkość 80 km/h, a w powiatach nadmorskich nawet 100 km/h. Energetycy usuwali awarie ponad 450 stacji transformatorowych, które zasilają ok. 16 tys. gospodarstw domowych. Z kolei strażacy usuwali gałęzie z jezdni i wypompowywali wodę z zalanych piwnic, m.in. w Redzie, w okolicy ul. Puckiej i na ulicy Przemysłowej w Wejherowie. – Intensywne opady deszczu, topniejący śnieg i silny wiatr spowodowały, że znacznie podniósł się poziom wody w rzekach powiatu wejherowskiego Reda i Bolszewka.  W Lęborku strażacy obserwują podnoszący się nieznacznie poziom wody na rzece Łebie. Słupscy strażacy usunęli dąb, który przewrócił się na drogę koło Kępic. W niedzielę wiatr ustał, a synoptycy zapowiadają poprawę pogody.

 


Opublikowano w: LęborkSłupskWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. :) pisze:

    mosty zalane

Dodaj komentarz