fot. KMP Słupsk

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W wyniku policyjnej realizacji śledczy odzyskali skradzionego w lipcu VW Golfa. Sprawne działania śledczych doprowadziły także do ustalenia i zlikwidowania „dziupli”, w której ujawniono dwa skradzione wcześniej i już rozmontowane samochody tej marki.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Do sprawy zatrzymano łącznie 11 osób w wieku 18-35 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, paserstwa oraz pomocnictwa w trwającym procederze. Wobec trójki zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku od dwóch miesięcy zajmowali się sprawami kradzieży aut, do których dochodziło na terenie Słupska. Sprawcy w tym czasie dokonali kradzieży 10 pojazdów i głównie były to marki niemieckie. Wartość każdego z nich wynosiła średnio około 20-30 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, samochody po kradzieży natychmiast były demontowane, a części najprawdopodobniej trafiały do pasera. Żmudna praca policjantów doprowadziła do odzyskania jednego ze skradzionych w czerwcu samochodów.

VW golf odnaleziony został w jednym z lasów pod Słupskiem. Tam został przez złodziei ukryty i oczekiwał na demontaż części. Trop prowadził w stronę jednej z pobliskich miejscowości gdzie jak ustalili śledczy miała znajdować się „dziupla”.

– Gdy policjanci wkroczyli na ustaloną posesję przestępcy demontowali VW Golfa i VW Tourana. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie numerów vin, potwierdziły się przypuszczenia, iż są to skradzione kilka dni wcześniej ze Słupska pojazdy. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 6 znajdujących się tam osób. W dziupli tej podczas przeszukania zabezpieczono m.in. elektroniczne urządzenia do pokonywania zabezpieczeń pojazdów, oraz szereg kradzionych elementów samochodów – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Jak ponadto ustalili śledczy, sprawcy chcąc ukryć niepotrzebne już im elementy karoserii oraz chcąc zatrzeć ślady swojej działalności, miedzy innymi topili je w pobliskiej rzece.

Dalsze sprawne działania policjantów w tej sprawie doprowadziły do kolejnych zatrzymań – łącznie 11 osób w tym dwie kobiety – wszyscy w wieku 18 – 35 lat. Wśród zatrzymanych jest paser. Okazał się nim 32 -letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Na jego posesji gdzie prowadził działalność gospodarczą w auto-szrocie, policjanci zabezpieczyli liczne elementy karoserii mogących pochodzić z przestępstwa. Aktualnie trwa ich weryfikacja.

– Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Policjanci zastrzegają, że sprawa kradzieży nadal jest wyjaśniana i ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są dalsze zatrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.