mat. prasowy

Wyjątkową noc i dzień proponuje widzom Teatr Rondo. 20 czerwca na scenie teatru zostaną zaprezentowane spektakle, które wystawiane będą od zmierzchu do świtu. Ta niezwykła teatralna noc rozpocznie się o godz. 21.00, wraz z zachodem słońca, a zakończy się  ze wschodem punktualnie o 4.14 wspólnym odśpiewaniem pieśni „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” pod miejskim ratuszem. Bilety na cały wieczór (i noc): 25 zł.

mat. prasowy
mat. prasowy

Wszystko jak sen wariata śniony nieprzytomnie pisał niegdyś Konstanty Ildefons Gałczyński. Słupski wieczór teatralny to próba zdecydowanie bardziej przytomna. Jednak idea jest wspólna. To chęć spojrzenia na doświadczenie teatralne i szerzej doświadczenia świata z perspektywy snu. Dojrzenia, jak jasne i ciemne strony świata przechodzą płynnie. Jak racjonalne ulega irracjonalnemu. Jak realizm rodzi groteskę i jak nasza pamięć igra z nami niczym marzenie senne.

Plan spektakli

  • 21.00 Europa, Europa
  • 22.00 Boksowanie
  • 23.00 Beckett… Niedokończone
  • 24.00 Ćma
  • 1.00 Poczekalnia Snów
  • 2.00 Pokój Dzieciństwa
  • 2.30 Herbert o 2.30
  • 3.00 Spacerek przed snem

Za reżyserię większości spektakli odpowiedzialny jest Wiesław Dawidczyk, wyjątkiem będzie występ Caryl Swift w monodramie „Ćma” z reżyserią Stanisława Miedziewskiego. Na scenie zaprezentują się ponadto: Małgorzata Sokołowska, Danuta Magierska, Danuta Reszka, Dominika Dąbrowska, Aleksandra Bartosiak, Hania Dobkowska, Izabela Kleinszmidt, Kaja Dzidzienko, Wiktoria Szopa, Justyna Kosmalska, Piotr Kuba Nowotny, Jerzy Zellma, Hubert Gendig, Maciej Motyl, Łukasz Makowski, Adam Poboży i Adam Hałaburda.

Sił witalnych dodawać publiczności będzie Herbaciarnia Filar’t, która serwować będzie wyśmienite kawy i herbaty. Wieczór zakończy się o 4.14 wraz ze wschodem słońca przed najdłuższym dniem w roku. Z tej okazji pod słupskim ratuszem uczestnicy odśpiewają wspólnie pieśń „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” z tekstem Edwarda Stachury, znaną choćby z realizacji Starego Dobrego Małżeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.